Чи можна підвищити тестостерон та що впливає на його рівень?

Рівень тестостерону, головного чоловічого гормону, в нормі коливається в рамках від 300 до 1 000 нг/мл, а його зниження може бути обумовлено рядом причин: від банального недосипу (але такого звичного) до перманентних стресів.

Якщо ви помічаєте за собою дратівливість, втрату м’язової маси і заміщення її жировою, зниження лібідо і результатів в спорті, перш хза все  – зверніться до лікаря і здайте аналізи, а на регулярній основі починайте проводити профілактику.

Сон. Просто пам’ятайте: тестостерон синтезується уві сні, і якщо протягом тижня ви будете приділяти сну менше 5 годин, його рівень  знизиться на 15%. Ось сьогодні ви скільки спали?

Take it easy! Незважаючи на те, що чоловікові прям належить щодня боротися з драконами, свої емоції контролювати куди важливіше. Якщо ви іноді ловите себе на думці, що все якось підозріло добре, тому що звикли жити на межі, пам’ятайте: чим вище нервова напругу, тим нижче рівень тестостерону. А той нахаба з пробки нехай собі і далі махає руками в своїй машині.

Добре їжте! Дефіцит калорій = дефіцит тестостерону. Загугліть, як вирахувати індекс маси тіла і якщо він у вас нормі, стежте за тим, щоб кількість витрачених калорій дорівнювала кількості отриманих. І ще: не ігноруйте жирну їжу. Мова іде про «правильні» жири, а ще краще – рослинні.

І наостанок – список продуктів, які потрібно включити в раціон, щоб ще не скоро читати наступну статтю про те, як підвищити рівень тестостерону:

Горіхи, риба, морепродукти, авокадо, молочні продукти, шпинат, шоколад з високим вмістом какао, сімей льону і гарбуза.

Як альтернативний варіант, для підвищення вироблення тестостерону був розроблений препарат Трібустім на основі стандартизованих рослинних екстрактів. Для досягнення максимального ефекту, рекомендується курс прийому 2 місяці по 1 таблетці 2 рази на день.