Чому тест показує лише одну смужку? Причини затримки вагітності та шляхи вирішення

Жіночі форуми і притчі, які жінки з придихом одна одній розповідають, свідчать про дивовижні вагітності, які настали з першого разу 🙂 В реальності перший менструальний цикл стає «вдалим» тільки для 25% здорових пар! Давайте розбиратися, чому відбувається так.

Перша і найпростіша причина — вибір «нефертильних» днів. Важко повірити, але згідно зі статистикою, кожна друга (!!!) пара покладає надії завагітніти на дні, які не сприяють цьому. Орієнтуватись слід на середину циклу: сприятливих днів в кожному циклі близько 6.

Якщо овуляція визначена точно, але вагітність не наступає протягом року, парі можуть бути призначені аналізи, які допоможуть знайти відповідь на питання: де друга смужка?

 

Третя причина — брак необхідних вітамінів і мінералів, які сприяють зачаттю і виношуванню вагітності. Зокрема, рекомендується забезпечити свій організм вітамінами Е, С і В9 (фолієва кислота). Останній, який ще називають «вітаміном вагітності», в необхідній кількості (400 мкг) міститься 1 таблетці препарату ФОЛІО і допомагає організму матері виносити здорового малюка.

 

ЯКІ ЩЕ ПРИЧИНИ ГАЛЬМУЮТЬ НАСТУП ВАГІТНОСТІ?

 

 вік: з роками яйцеклітини втрачають здатність до запліднення, а сперматозоїди стають менш рухливими;

 хаотичний прийом лікарських препаратів: анальгетики, звичайно, допомагають позбутися головного, скажімо, болю, але на фертильності позначаються дуже негативно!

 шкідливі звички (очевидно, але як часто зустрічаються!);

✓ ослаблений імунітет і стан стресу.

ЯК ДІАГНОСТУВАТИ ПРОБЛЕМУ?

Якщо рік усвідомлених і регулярних спроб не увінчалася успіхом, необхідно:

✓ зробити спермограму: так лікар зможе виключити дефекти сперми;

 перевірити рівень жіночих гормонів (зазвичай це кортизол, тиреотропний гормон (ТТГ); фолікулостимулюючий гормон (ФСГ); лютеїнізуючий гормон (ЛГ); пролактин (і макропролактін); естрадіол (E2);

 здати: дегідроепіандростерон-сульфат (ДЕА-S04) в сироватці крові, або 17-кетостероїди (17-КС) – в сечі; тестостерон; глобулін, що зв’язує статеві гормони (ГЗСГ); 17-ОН прогестерон (17-ОП);

 виключити наявність ЗПСШ;

 перевірити сумісність партнерів: за статистикою 1/5 всіх випадків безпліддя припадає на імунологічні причини;

 дослідити генетичні фактори безпліддя в парі;

Крім усього сказаного вище, можуть бути призначені додаткові дослідження.

ФОЛІО рекомендується в першу чергу жінкам, які планують вагітність, в період вагітності або годування груддю. У цей період життя особливо важливим є достатнє забезпечення вітамінами групи В та вітаміном D3, а також мікроелементом йод.