Болять суглоби? Розповідаємо про медоти покращення самопочуття

За статистикою, біль в колінах — найбільш часта скарга, з якою пацієнти приходять до травматолога-ортопеда. Після — скарги на біль в області тазостегнового суглоба і досить рідко — біль в суглобах стоп.

Як сидячий спосіб життя з одного боку, так і надмірна активність з іншого можуть спровокувати розвиток больових відчуттів в суглобах. А суглоби ніг, треба сказати, одні з найміцніших в вашому організмі!

Де шукати причини?

Який би суглоб не нагадав вам про себе, біль може бути первинною (пов’язаною з травмою самого суглоба або його захворюванням):

артрит — (розвивається на тлі запущеної травми, інфекційних і аутоіммунних хвороб);

артроз — (знос і руйнування хрящової тканини суглоба);

бурсит —  (запалення слизових сумок суглобів, часто – на тлі ускладнення травм);

і вторинною (як прояв неполадок в організмі: гормональної або імунної системи, інфекцій і захворювань внутрішніх органів)

тендиніт — (запалення зв’язок і сухожиль ніг);
захворювання попереково-крижового відділу.

Що робити?

Якщо ви не лікар, ставити самому собі діагноз за симптомами з гугла і лікуватися — безперспективна ідея. Кваліфікований невролог або травматолог-ортопед впорається з цим завданням набагато краще.

 

Записуйтесь на прийом, розповідайте, що турбує, здавайте необхідні аналізи.

Вам можуть бути призначені протизапальні, гормональні або хондропротекторні препарати в залежності від природи захворювання. У профілактичних цілях вам можуть бути призначені спеціальні вправи, особливо якщо більшу частину доби ви сидите.

 

Якщо ви хочете, щоб суглоби були здорові, переглянете свій раціон. Про тему здорового харчування зараз не говорить тільки ледачий, і тому цукор-консерви-борошняне сміливо віддавайте ворогам, разом з кавою / чаєм / цигарками / алкоголем. Собі залиште продукти, в яких багато вітамінів і мінералів.

 

Зробіть програмою-мінімум вправи вдома, а в ідеалі — придбайте абонемент в басейн / на аеробіку / пілатес.

 

Не перевантажуйтеся. Пам’ятайте, що все добре в міру і намагайтеся розподіляти навантаження (це стосується як фізичних вправ, так і закупівель в магазині).

 

При необхідності тривалий час провести сидячи, сидіть на м’якій подушці. Сидіння на твердому й холодному дратує сідничний нерв.

Для здоров’я ваших суглобів в нашому портфелі є препарат Картіліум, до складу якого входить стандартизований екстракт Диявольських клешнів і метілсульфонілметан, який бере участь в процесах відновлення пошкоджених тканин суглобів.

Картіліум сприяє поліпшенню роботи опорно-рухового апарату і ефективний як при гострих, так і при хронічних захворюваннях суглобів.